Quiksilver

Quiksilver to brand odzieżowy, który z pewnością zna każdy surfer na świecie. Marka przez lata swojej działalności zdążyła osiągnąć ogromną popularność w tej społeczności. Początkowo firma produkowała tylko akcesoria związane z surfingiem, obecnie w jej ofercie można znaleźć również sprzęt plażowy i snowboardowy.

Marka dla surferów

Choć obecnie ofertę marki Quiksilver można określić jako kompleksową, jej cel był zawsze jeden – kreowanie nietuzinkowych trendów w branży odzieży przeznaczonej dla surferów. Za powstanie firmy odpowiedzialni są właśnie dwaj australijscy surferzy – Alan Green i John Law, którzy w 1969 roku postanowili rozpocząć wspólną działalność, która stała się elementem rozwoju ich pasji.

Quiksilver w Australii

Niektórzy przekonani są, że marka Quiksilver pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, jednak jej korzenie są w pełni australijskie. Sukces Australijczyków zainteresował dwóch amerykańskich pasjonatów surfingu- Robert B. McKnight oraz Jeffrey Hackman. Po ukończeniu studiów ci dwaj panowie wybrali się w podróż na Hawaje, żeby móc skupić się na swoim ulubionym sporcie. Aby móc zostać dłużej w O’ahu zdecydowali się założyć przedsiębiorstwo, z którego zarobki pokrywały koszty związany z ich pobytem na Hawajach. Surferzy kupili prawa licencyjne marki Quiksilver, co stało się bardzo opłacalnym krokiem dla ich działalności.

Logo marki Quiksilver i misja firmy

Każdy, kto zetknął się z marką Quiksilver, z pewnością wie, że w jej logo znajdują się załamująca się fala oraz szczyt góry pokryty warstwą śniegu. Taka forma logo ma oddawać wszystko to, co jest najważniejsze w misji marki Quiksilver, czyli tworzenia brandu dla wszystkich osób ceniących aktywny tryb życia. Marka Quiksilver chce, żeby jej produkty można było nosić z dumą, wiedząc, że ma się na sobie coś najwyższej jakości, co powstało za pośrednictwem profesjonalnej pracy i przy użyciu najlepszych materiałów.

Działania proekologiczne

Warto zwrócić uwagę na firmę Quiksilver ze względu na jej działania o charakterze proekologicznym. Marka w swojej ofercie posiada specjalne kolekcje ubrań, które zostały wykonane z wykorzystaniem materiałów ekologicznych. Ponadto torby, w które pakuje się zakupy w sklepach Quiksilver to efekt recyklingu, a wszelkie wzory jakie się na nich znajdują nanoszone są ręcznie przy użyciu ekologicznych farb.