Nie znaleziono produktów spełniających warunki wyszukiwania.

Polary

Historia polaru zaczęła się w 1979 roku, kiedy to przedsiębiorstwo Malden Mills stworzyło Polartec – materiał cechujący się wyjątkową lekkością i zapewniający odpowiednią izolację ciepła. Polar jest materiałem hydrofobowym, co oznacza, że nie chłonie wody, a ponadto potrafi odparowywać pot. Niezwykłe właściwości termoizolacyjne sprawiają, że polar jest dzianiną chętnie wykorzystywaną w produkcji odzieży sportowej. Aktualnie firmy odzieżowe produkują różne polary, różniące się zastosowaniem oraz gramaturą, co ma ogromny wpływ na właściwości termiczne i oddychalność danego produktu.

Bluzy z polaru – na co zwrócić uwagę?

Najbardziej pożądanymi produktami, w których wykorzystywany jest polar, są bluzy. Rynek obfituje w ogrom różnych modeli i fasonów. Najpopularniejszym krojem jest bluza posiadająca zamek błyskawiczny na całej długości, zapewniając tym samym optymalny poziom wygody oraz możliwość regulowania termiki. Można znaleźć również modele z krótkim zamkiem, sięgającym od szyi do klatki piersiowej. Wybierając dla siebie idealny polar, warto zwrócić uwagę na ściągacze. Bluza z dolnym ściągaczem jest znacznie wygodniejsza i zapewnia dodatkową ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Ważnym elementem są także kieszenie, które mają praktyczne zastosowanie; można w nich trzymać podręczne przedmioty, takie jak telefon czy portfel. W mniej klasycznych krojach polarów można znaleźć różnego rodzaju dodatki, mające na celu poprawienie komfortu użytkowania oraz uatrakcyjnienie wzornictwa danej bluzy. Obecnie nietrudno znaleźć polary z kapturami, rękawiczkami z lycry lub ze specjalnymi wstawkami ze stretchu. Zakup polaru to dobry pomysł w przypadku wycieczki w góry lub pod namioty, a także na jesienny spacer w niekorzystnych warunkach pogodowych.