Nie znaleziono produktów spełniających warunki wyszukiwania.

Polary męskie

Choć bluzy z polaru z pewnością nie należą do tak zwanego modowego „must have”, mogą świetnie sprawdzić się przy niektórych okazjach, takich jak wędrówka w górach czy wypad pod namioty. Bluzy z tej dzianiny są wygodne i bardzo ciepłe, dzięki czemu idealnie nadają się w sytuacjach i miejscach, gdzie moda nie ma większego znaczenia.

Czym jest polar?

Dzianina wykonana jest z PET oraz innych tworzyw sztucznych. Najważniejszą cechą polaru jest jego hydrofobowość, dzięki czemu użytkownikowi takiej bluzy nie straszny jest nawet deszcz. Ponadto polar zapewnia dobrą izolację ciepła i ma większe właściwości termoizolacyjne niż wełna.

Historia polaru

Polar został opracowany w 1979 roku przez firmę Malden Mills, a sama nazwa „polar” wywodzi się od materiału Polartec. Aktualnie produkcją podobnej dzianiny zajmują się różne przedsiębiorstwa, a poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również gramaturą tworzywa, która ma wpływ przede wszystkim na właściwości termiczne gotowego produktu.

Kupno polaru – co wziąć pod uwagę?

Chcąc znaleźć dla siebie odpowiednią bluzę z polaru w pierwszym kroku należy przede wszystkim zastanowić się, w jakich warunkach zamierzamy używać tego produktu i na podstawie tego wybrać dopasowaną gramaturę. Kiedy zdecydujemy się na odpowiednią grubość bluzy, możemy skupić się na wyglądzie i konstrukcji. Warto zwrócić uwagę na obecność ściągaczy. Największe znaczenie ma ściągacz dolny, ponieważ sprawia on, że bluza lepiej leży na ciele, a w dodatku lepiej chroni przed wiatrem. Dobra bluza z polaru to taka, która ma przynajmniej dwie kieszenie, w której można schować przedmioty podręcznego użytku, takie jak telefon czy portfel. Obecnie na rynku znajdują się również bluzy polarowe z licznymi dodatkami, takimi jak kaptur czy rękawiczki z lycry, więc nawet najbardziej wymagający klient nie powinien mieć problemu ze znalezieniem produktu odpowiedniego dla swoich potrzeb.