• z 6
  • z 6
Automatycznie ładowanie kolejnej strony...

Bluzy męskie

Bluzy to ciekawy dodatek do męskiej garderoby, mogący wzbogacić zarówno stylizacje streetwearowe, jak i te w casualowym stylu, w zależności od wybranej marki i modelu oraz zastosowanych przed producenta materiałów.

Bluzy z kapturem

Do niedawna bluza z kapturem kojarzyła się ze społecznością skejtów czy kulturą hip-hop. Z czasem jednak bluza stała się atrybutem nie tylko ulicznego stylu, ale stała się również jednym z ulubionych elementów stroju gwiazd show-biznesu czy tak zwanych celebrytów. Bluza z kapturem przede wszystkim zapewnia wygodę, reprezentując luźny styl miejski. Ponadto jest świetną częścią uniformu dla wszystkich tych, którzy cenią aktywny tryb życia, ponieważ taka bluza dobrze sprawdza się podczas biegania. Takie bluzy w swojej ofercie mają takie marki jak Adidas czy Umbro.

Pierwsze bluzy z kapturem

Pomysł połączenia bluzy i kaptura narodził się w latach 30. XX wieku, a za zrealizowaniem go stoi firma Champion Products. Początkowo tego rodzaju bluza nie była trendem w modzie, a raczej strojem, którego głównym zadaniem było przede wszystkim zapewnianie ciepła. Bluzy przeznaczone były głównie dla sportowców i pracowników fizycznych. Dopiero później bluza z kapturem stała się popularna wśród młodzieży i szkolnych drużyn sportowych, co było początkiem jej przeistoczenia się z odzieży użytkowej w niezwykle ciekawy element garderoby, uzupełniający różnego rodzaju stylizacje w miejskim stylu.

Bluzy rozpinane

Przez wielu uznawane za najwygodniejszy fason bluz, ponieważ za pośrednictwem zamka błyskawicznego taką bluzę można rozpinać, zapewniając sobie większą kontrolę nad cyrkulacją powietrza. Bluzy rozpinane występują w dwóch wersjach: z kapturem i bez kaptura. Takie bluzy bez problemu można znaleźć w ofercie takich marek jak Nike, Puma czy Lotto.