Nie znaleziono produktów spełniających warunki wyszukiwania.

Head

Choć Howard Head marzył kiedyś, żeby zostać pisarzem, stał się właścicielem jednej z największych firm zajmujących się produkcją sprzętu sportowego. Marka Head tworzy sprzęt i akcesoria przeznaczone do tenisa, narciarstwa i snowboardu. 30% zawodników, których można znaleźć w rankingu ATP, używa rakiet właśnie tej marki.

Ukryty talent

Howard Head nie był cudownym dzieckiem, w którym od wczesnych lat młodzieńczych dało się zauważyć biznesowego wizjonera. Był chłopcem, któremu marzyło się by zostać pisarzem. Jego plany zweryfikował test oceniający predyspozycje, z którego wynikało, że Howard nie powinien chwytać za pióro, lecz skupić się na dziedzinach ścisłych. Dzięki temu Howard Head zajął się inżynierią.
Duży wpływ na jego karierę miał kontakt z narciarstwem. Choć sama dyscyplina zrobiła na nim wrażenie, to nie można tego samego powiedzieć o nartach, które wówczas był wykonane z drewna i charakteryzowały się sporym ciężarem, co skutecznie utrudniało jazdę i czerpanie z niej przyjemności. Wobec tego Howard postanowił stworzyć własne narty, które miały być lżejsze i pozwalać na większą zwrotność w czasie jazdy. Howard do pracy nad nowym projektem wykorzystał swoje inżynieryjne doświadczenie z lotnictwa. W ten sposób stworzył narty składające się z dwóch aluminiowych warstw z plastikowym rdzeniem. W pierwszych testach produktu brał udział między innymi Neil Robinson, który podkreślał, że narty Howarda są znacznie lżejsze i pozwalają na płynniejszą jazdę. Niestety lżejsze narty na początku oznaczały również mniejszą wytrzymałość, przez co szybko się łamały. Howard jednak udoskonalił swój projekt, pokrywając narty specjalnym tworzywem sztucznym i wzmacniając stalą ich krawędzie. Dzięki temu w Stanach Zjednoczonych narciarstwo alpejskie zaczęło stawać się coraz popularniejsze.

Head w tenisie

Choć marka zaczynała karierę od produkcji nart z czasem poszerzyła swoją ofertę, między innymi o sprzęt do tenisa. Rynek ten zrewolucjonizował model rakiet wyposażony w aluminiową ramę, inspirowana plastrem miodu. To właśnie rakietą marki Head Artur Ashe wygrał turniej Wimbledon w 1975 roku.

Head i sportowcy

W 1968 roku Howard Head przeszedł na emeryturę, a firma została sprzedana AMF. Z czasem do oferty marki zaczęto wprowadzać kolejny produkty, czyli sprzęt dla fanów pływania, lekkoatletów czy miłośników snowboardu. Marka rozszerzyła działalności również o odzież i buty sportowe najwyższej jakości. Obecnie Head zajmuje czołowe miejsce wśród producentów sprzętu sportowego i wspiera takich sportowców jak Tomas Berdych, Tommy Haas, Maria Sharapova, Gino Caviezel, Dustin Cook, Taina Barioz czy Mathias Weissenbacher.