Automatycznie ładowanie kolejnej strony...

Buty Reebok Classic Leather i Nylon

Model proponowany przez Reebok jest dostępny na rynku od 1983 roku. Wyprodukowano go z myślą o biegaczach, jednak szybko podbił serca fanów streatwearu. Dziś model Classic zasłużył sobie na status kultowego - jest wszechobecny i stanowi najpopularniejszą i najbardziej rozpoznawalną propozycję marki.

O modelu

Od lat Reebok Classic to absolutny must have dla fanów lifestyle’owego stylu. Moda się zmienia, a model nie stracił nic ze swojej świeżości. Buty od razu zdobyły rzesze fanów. Nie byłoby  w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że lata 70. i 80. były erą zamszu oraz masywnych butów biegowych. Czym marka wygrała na tle konkurencji? Prostotą i stylem. Podczas, gdy inni proponowali coraz więcej, Reebok poszedł w stronę minimalizmu i umiaru. Zamiast przeładowywać buty zbędnymi dodatkami, detalami i ozdobnymi elementami, postawili na klasykę.

Kolory, wzory

Flagowe buty Reebok Classic występowały w dwóch podstawowych wariantach: bieli oraz czerni. Obecnie są dostępne we wszystkich kolorach tęczy – każdy znajdzie coś dla siebie. Dla osób lubiących kolory Reebok proponuje unikatowe kolekcje stworzone w kolaboracjach z artystami z całego świata,  gwiazdami muzyki i popkultury. Niektóre propozycje są inspirowane modelami vintage, a inne supernowoczesne.

Romans ze sztuką

Reebok podjął próbę połączenia mody i sztuki w oparciu o unikalną wizję wybranego artysty. Osoby, które zainspirowały markę do stworzenia kolekcji, to między innymi Rolland Berry, Jean-Michel Basquiat i Keith Haring. Pierwszy z nich z powodzeniem łączy sztukę pop-art z graffiti. Drugi był amerykańskim artystą współczesnym, który zaczynał od graffiti, później zajął się malarstwem. Z kolei Keith Haring sprawnie połączył pop-art i street art.