Automatycznie ładowanie kolejnej strony...

Dobór butów sportowych

Czy jedne, sportowe buty nadają się do uprawiania różnych aktywności sportowych? Niekoniecznie. Buty na siłownię są skonstruowane zupełnie inaczej niż na przykład biegowe. Modele na siłownię powinny być lekkie, z oddychającego materiału. Muszą stabilizować stopy i chronić przed urazami. Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć na siłowni, to najpierw zaopatrz się w odpowiednie buty. Trening w miękkich tenisówkach lub trampkach może skończyć się dla Ciebie kontuzją kolan lub kręgosłupa.

W czym ćwiczyć?

Buty na siłownię powinny posiadać przyczepną podeszwę. Dostosuj ich rodzaj do powierzchni, na jakiej wykonujesz ćwiczenia. Jeśli ćwiczysz na śliskim parkiecie w niewielkiej sali, to wybierz buty o dużej przyczepności. Żeby zachować stabilność podczas treningu najlepiej wybrać obuwie sznurowane, które utrzymuje piętę w stałej pozycji – to zapobiegnie zwichnięciu kostki i urazom kolan. Istotna, szczególnie jeśli trenujesz na twardej powierzchni, jest amortyzacja – zmniejsza wstrząsy w trakcie ćwiczeń oraz ryzyko kontuzji.

Buty treningowe

Jeśli wykonujesz na siłowni ćwiczenia wytrzymałościowe i wydajnościowe to bardzo istotne, żeby Twoje buty były idealnie przylegające. Dlatego wybieraj modele, których cholewka jest lekka i dobrze dopasowana do stopy. Ponadto buty treningowe muszą być przewiewne – najnowocześniejsze zapewniają uczucie chłodu podczas treningów. Konstrukcja i nacięcia znajdujące się na bucie sprawiają, że stopa ma możliwość naturalnego, nieskrępowanego ruchu.