Automatycznie ładowanie kolejnej strony...

Buty idealne na trening crossfit

W dużym skrócie trening crossfitowy można opisać tak: ćwiczysz wiele partii mięśni w tempie, który nie pozwala na wyrównanie oddechu. Moda na tę dyscyplinę przywędrowała do Polski ze Stanów Zjednoczonych, gdzie takie treningi są popularne już od wielu lat. Crossfit wymaga odpowiedniego sportowego stroju i butów - pomogą Ci przetrwać bardzo intensywny wysiłek.

Przed pierwszym treningiem

Trening crossfitowy odbywa się przy minimalnym użyciu sprzętu. Możesz ćwiczyć praktycznie wszędzie: w domowym zaciszu, na siłowni, a przy sprzyjającej pogodzie w plenerze. Istotne, żeby przynajmniej na początku wykonywać ćwiczenia pod okiem instruktora treningu crossfitowego. Tak samo ważne jak nadzór specjalisty są odpowiednie buty i strój. Te dedykowane treningom crossfitowym zapewnią Ci komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Jakie buty na crossfit?

Crossfit jest dyscypliną tak dynamiczną i zróżnicowaną pod kątem wykonywanych ćwiczeń, że nie jest łatwo wybrać odpowiednie buty. Muszą zapewnić Ci ochronę, a Twoim stopom stabilność i odporność na zmienne i wymagające treningi. Idealne buty na crossfit muszą być mocne i elastyczne i zapewnić bezpieczeństwo ćwiczeń. Podczas wyboru zwróć uwagę na anatomiczne wkładki oraz antypoślizgowe i nieścieralne podeszwy. Bardzo ważne są również: stabilna podeszwa, wzmocnienia na pięcie oraz utwardzona płytka z przodu podeszwy. Najczęściej buty do crossfitu mają cholewkę przed kostkę – zapewnia to większą swobodę ruchów w trakcie zróżnicowanego treningu.