adidas ZX - popularne na całym świecie

adidas ZX Flux to model, który na rynku pojawił się w 2014 roku i jest reprezentantem znanej od ponad 30 lat serii ZX. Inspiracją do stworzenia tego modelu był inny model linii – ZX 8000. Buty adidas ZX Flux, choć są dość młodym produktem w portfolio niemieckiej firmy, zdążyły zdobyć sporą popularność, ciesząc się obecnie uznaniem sneakerheadów z całego świata.

Skąd wzięły się Fluxy?

Projektanci niemieckiego brandu tworząc ZX Flux czerpali pełnymi garściami inspirację z modelu ZX 8000, który w 1989 roku był dość rewolucyjnym obuwiem i stanowił milowy krok w działalności marki adidas. W modelu ZX Flux można zauważyć, że zachowano podeszwę wraz ze wszystkimi technologiami, które można było znaleźć w ich poprzednikach. W modelu z 2014 znalazł się także znany już wcześniej stabilizator pięty. Zrezygnowano natomiast z zamszowych paneli, bocznych pasków mocowanych za pomocą szwów. Niepotrzebne elementy z 1989 roku zastąpiono przewiewną siateczkę, która zredukowała wagę buta oraz zapewniła lepszą cyrkulację powietrza.

Wiele ciekawych wzorów

Model adidas Flux dostępny jest w wielu ciekawych wariantach kolorystycznych. Znajdziemy je w czarni, bieli, odcieniach szarości, niebieskiego, czerwonego czy granatowego. Dostępne są również wersje z nietuzinkowymi printami, które powinny przypaść do gustu wszystkim tym, którzy lubią wyróżniać się z tłumu i cenią niebanalny design. adidas ZX Flux jest jednym z nielicznych na rynku modeli sneakerów, które można kupić zarówno sobie, jak i dziecku.