Automatycznie ładowanie kolejnej strony...

Damskie Koszulki Polo

Nigdy za wiele dobrych, bawełnianych koszulek w twojej szafie! A te w kroju polo mają kilka osobnych zastosowań. Jak je nosić? Do jakich okazji pasują? I dlaczego warto mieć je w swojej garderobie?

Polo, czyli wygodniejsza wersja koszuli

Koszulki polo wymyślił znany dziś projektant żydowskiego pochodzenia tworzący w Nowym Jorku – Ralph Lauren. Co ciekawe, pierwotnie powstały z przeznaczeniem dla mężczyzn. Są więc kolejnym elementem garderoby, który z męskiej szafy zapożyczyły sobie kobiety. I słusznie! Polówki są fantastyczną alternatywą dla koszul. Taki zresztą był zamysł ich twórcy – stworzyć rzecz elegancką, pasującą do garnituru, ale mniej oficjalną od zapiętej na ostatni guzik koszuli. Czy się udało?

Wygoda w wersji oficjalnej

Są przewiewne, zazwyczaj wykonane z dobrej jakości bawełny, tak jak w przypadku koszulek od Lotto – z małą domieszką poliestru, by tkanina lepiej układała się na ciele. Zapewniają też większą swobodę niż koszule, dzięki swojemu unikalnemu krojowi. Zdecydowanie nadają się do noszenia na co dzień. Również w stylizacjach biurowych. Bardzo często wpisują się doskonale w zasady dress code’u panujące w wielu miejscach pracy.

Jak je nosić?

Koszulki polo są jednym z najlepszych, możliwych wyborów, jakiego możemy dokonać, ubierając się latem. Mają kołnierzyk, więc nie pozbawiają nas elegancji, ale krótki rękaw i guziczki przy szyi zapewniają nam komfort noszenia, większy niż ten, który mamy w koszuli. Polówki pasują zarówno do spódnicy, jak i do spodni. Możesz nosić je pod żakiet i marynarkę, ale także z zawiązanym na plecach cienkim sweterkiem. Poza biurem idealnie sprawdzają się również w mniej oficjalnych okolicznościach, na przykład do szortów i sandałków. Takie koszulki zabieramy w jak największej ilości na wszelkie wakacyjne wyjazdy, bo są po prostu niezastąpione!