Nie znaleziono produktów spełniających warunki wyszukiwania.

Buty do tenisa

Buty to tenisa to dość specyficzne obuwie, ponieważ dedykowane są wymagającej dyscyplinie sportowej, w której istotna jest przyczepność do podłoża oraz dynamika i nagłe zmiany kierunku ruchu. Choć kibic oglądający mecz tenisowy najczęściej zwraca uwagę na to, co dzieje się z ręką trzymającą rakietę, wiele ważnych rzeczy dzieje się za sprawą nóg. Dlatego odpowiednie buty dla tenisisty mają ogromne znaczenie.

Co jest najważniejsze w butach do tenisa?

Kluczowym elementem butów tenisowych jest podeszwa. Jeśli chodzi o korty ziemne powinna być to tak zwana podeszwa jodełkowa, jeśli o kryte hale – płaska i gładka. Ponadto warto zwrócić uwagę na amortyzację, która jest przydatna w czasie gry, ponieważ zwiększa komfort oraz chroni przed niechcianymi urazami. Kolejną ważną rzeczą jest cholewka, które w żaden sposób nie może przeszkadzać stopie. Istotną, choć często pomijaną przez początkujących zawodników kwestią jest sposób wiązania. Należy wybierać buty z odpowiednim rodzajem wiązania i splotem sznurówek, ponieważ znacząco ułatwia to dopasowanie buta do stopy.

Buty Lotto

Jedną ze znanych z produkcji butów tenisowych marek jest marka Lotto. Firma kieruje swoje modele przede wszystkim do tenisistów, którzy zajmują się tą dyscypliną rekreacyjnie. Marka Lotto stara się jednak poprzez swoje produkty zapewnić zawodnikom jak najwięcej komfortu. Buty mają odpowiednią konstrukcję, dzięki której możliwe są szybkie skręty i nagłe kierunki zmiany ruchu, co podczas gry w tenisa jest normą. Ponadto w butach umieszczona jest tekstylna siateczka, która zapewnia świetną cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Dzięki takim butom każdy może rozpocząć swoją przygodę z tenisem w sposób całkowicie komfortowy, minimalizując ryzyko nieprzyjemnych urazów związanych ze stawami.