Nie znaleziono produktów spełniających warunki wyszukiwania.

Beats

Marka Beats powstała w 2006 roku, a jej założycielami byli raper Dr. Dre i producent muzyczny Jimmy Iovine. Historia przedsiębiorstwa budzi wiele emocji, ponieważ w dość krótkim czasie od startu firmie udało się zdobyć rzesze fanów na całym świecie, a produkowane przez nią słuchawki stały się elementem codziennego życia, zarówno w przypadku użytkowników akcesoriów muzycznych, jak i gwiazd show-biznesu czy sportu.

Pomysł na biznes

Dr. Dre odszedł z wytwórni Death Row Records i założył własną – Aftermath Records, która skupiała się na wydawaniu płyt amerykańskich raperów i należała do większego podmiotu – Interscope Records, którego prezesem był Jimmy Iovine. Obaj panowie dostrzegli problemy w branży muzycznej, związane z piractwem i brakiem odpowiednich akcesoriów audio na rynku. Wobec tego wpadli na pomysł, żeby produkować słuchawki. Miał to być krok, który rekompensowałby straty wynikające z piractwa oraz dający możliwość słuchania muzyki z takim brzmieniem, jakie według dwóch wspomnianych artystów muzycznych jest najlepsze dla tworzonej przez nich muzyki.

Współpraca z firmą Monster

Pomysł wydawał się świetny, jednak ani Dr. Dre ani Iovine nie mieli doświadczenia i odpowiedniego zaplecza technologicznego w kwestii produkcji akcesoriów muzycznych. Zwrócili się więc o pomoc do Noela Lee, właściciela firmy zajmującej się tworzeniem akcesoriów audio – Monster. Dzięki temu 25 lipca 2008 roku światło dzienne ujrzały pierwsze słuchawki Beats By Dre Studio.

Rosnąca popularność

Dr. Dre i Jimmy Iovine postawili nie tylko na wysoką jakość dźwięku produkowanych przez siebie słuchawek, ale również na działania marketingowe, które sprawiły, że ich słuchawki stały się także elementem stylu życiu i świetnym dodatkiem do stylizacji. Produkty marki Beats stały się popularne wśród gwiazd show-biznesu i sportu, a ich użytkownikami byli między innymi Neymar, Pharell Williams czy LeBron James. W 2009 roku marka nawiązała współpracę z Lady Gagą, która wydawała płyty w wytwórni Interscope Records. Efektem kolaboracji był model słuchawek dousznych – Heartbeats, wyróżniających się przede wszystkim nietuzinkowym designem.

Sprzedaż firmy

W sierpniu 2011 roku firma HTC przejęła 50,1% udziałów przedsiębiorstwa Beats Electronic. Choć HTC stało się największym udziałowcem firmy pozostawiło niezależność w działaniu założycielom marki. Technologia marki Beats Audio była wykorzystywana między innymi w smartfonach HTC. W roku 2014 firma Apple kupiła markę Beats za trzy miliardy dolarów, stając się jej całkowitym właścicielem. Obecnie marka Beats w rękach Apple radzi sobie bardzo dobrze, nadal kojarząc się ze sprzętem wysokiej jakości i ciesząc się zainteresowaniem użytkowników na całym świecie.