Automatycznie ładowanie kolejnej strony...

Sznurówki

Choć na co dzień nie przywiązujemy do nich wielkiej wagi, mają po prostu być i dać się zawiązać, prawda jest taka, że ciekawe sznurówki mogą zmienić całkowicie wygląd buta. Podobnie działa to w drugą stronę – źle dobrane, niedopasowane do rodzaju obuwia mogą sprawić, że wyglądamy nieelegancko. Zasada jest prosta – cienkie okrągłe sznurówki do butów eleganckich i płaskie, nieco szersze do butów o mniej oficjalnym charakterze. Tylko jak wybrać kolor i wzór, skoro jest ich tak wiele?

Trochę historii

Dziś wszechobecne we wszystkich butach casualowych i eleganckich sznurowadła swoją popularność zyskały dopiero w XX wieku. Ich podstawową funkcją jest trzymanie stopy w bucie. Zapewniają one dodatkowe wsparcie dla cholewki. Nie dziwi więc, że wcześniej nie były znane. Kiedyś wszystkie buty były wkładane lub zapinane na guzik. Estetyka zmieniła się i zmienia nadal. Dziś coraz częściej nowoczesne biegówki czy buty sportowe są pozbawione sznurówek. Jednak zdecydowana większość noszonego przez nas obuwia wykorzystuje wiązanie nie tylko w celach praktycznych, ale także dekoracyjnych.

Kolor ma znaczenie

Oferta kolorowych sznurowadeł w ostatnim czasie bardzo się rozrasta. Poza klasykami od Timberlanda w odcieniach brązu i rudości, które idealnie wpasują się w modele butów tej marki i im podobne, znajdziemy dziś również sznurówki w pastelowych kolorach i takie z ciekawym printem. Specjalistą w takim farbowaniu sznurków do wiązania butów jest marka Mr. Lacy. Ich sznurówki są nie tylko bardzo kolorowe – od cukierkowego różu, przez wszystkie neony, aż po biel i czerń, ale także mają bardzo oryginalne wzory. Jeśli marzysz o sznurówkach w zebrę albo różowe moro, z marką Mr. Lacy jest to jak najbardziej możliwe!

Pokaż swoją fantazję

Sznurowadła z reguły uzupełniają wygląd naszych butów. Chyba, że zdecydujemy się na takie, które będą kontrastować z kolorem butów lub wybijać się na jego tle. Takie sznurówki to świetny pomysł na odświeżenie wyglądu buta, który trochę już nam się znudził. Z pomocą małego gadżetu możemy odmieniać stylistykę ulubionych modeli za każdym razem, gdy mamy na to ochotę! Wystarczy tylko zmienić sznurówki.